Rezerwacja telefoniczna
55 239 43 35

Rejs: Rzeki Zachodniej Afryki

Tendaba / Gambia
termin: 20 kwiecień 2018 - 29 kwiecień 2018
ilość noclegów: 9
ceny od
10 395.00   9 395.00/os.
OFERTA SPECJALNA - 10% TANIEJ

Oferta specjalna: Specjalny rabat 1000 PLN/os. obowiązuje tylko do 31.12.2017.

Opłaty portowe i obowiązkowe już w cenie.

Hity na gwiazdkę: Do 22 grudnia do każdego zakupionego rejsu z polskim pilotem otrzymasz voucher, który możesz przeznaczyć na swój kolejny rejs lub podarować bliskim pod choinkę. Takiej okazji nie można przegapić, tym bardziej, że ilość kabin jest ograniczona.

1) voucher rabatowy uprawniający do zniżki w wysokości 5% na dowolny rejs z polskim pilotem z oferty RejsClub.pl, 2) w przypadku rejsów z polskim pilotem w cenie do 10 000 PLN, zniżka wynosi 5%, natomiast dla rejsów o wartości 10 001 PLN i powyżej zniżka jest jest kwotowa i wynosi 500 zł, 3) voucher nie może być wykorzystany w ofertach Last Minute, 4) do zakupu jednego rejsu (kabiny) przysługuje 1 voucher.

Dołącz do nas na fascynujący rejs wzdłuż wybrzeża Afryki Zachodniej i w górę rzeki Gambia, w głąb kontynentu afrykańskiego. Odkryj Afrykę, jej florę, faunę i ciekawą historię. Nasz program obejmuje 8 dniowy rejs po szlakach wodnych Senegalu i Gambii z wizytą w kilku Parkach Narodowych. Zapraszamy na odkrywczą podróż i poznanie Afryki Zachodniej.

DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1piątek
20.04.2018
Warszawa
Polska

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Dakaru. Przylot do stolicy Senegalu położonej nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, na Półwyspie Zielonego Przylądka. Przejazd do hotelu. Nocleg.

--:----:--
dzień 2sobota
21.04.2018
Dakar
Senegal

Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie Dakaru lub udział w wycieczce fakultatywnej pozwalającej poznać główne atrakcje największego miasta Senegalu. Popołudniu transfer do portu i zaokrętowanie na statek M/Y Harmony G. Po kolacji rejs na południe w kierunku delty rzeki Saloum. Noc na morzu.

--:----:--
dzień 3niedziela
22.04.2018
Djiffere, Bandżul
Gambia

Rano dotrzemy do Parku Narodowego Delta du Saloum położonego u wspólnego deltowego ujścia rzek Saloum i Sine do Oceanu Atlantyckiego. Obszar ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamieszkują go liczne gatunki zwierząt, m.in.: manaty afrykańskie, delfiny, krokodyle, żółwie morskie, guźce, hieny cętkowane, buszboki, flamingi, pelikany, czaple, mewy i rybitwy. Park jest również jednym z najważniejszych obszarów w Senegalu pod względem różnorodności gatunków ryb. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do wioski rybackiej Djiffere oraz do wiosek Joal - Fadiouth. Joal położona jest na stałym lądzie, a Fadiouth leży na małej wyspie całkowicie zbudowanej z nagromadzanych przez stulecia muszli. Wyspa połączona jest ze stałym lądem drewnianym mostem, a najczęściej spotykanym materiałem są właśnie muszle, wykorzystywane w budownictwie i rzemiośle.

--:----:--
dzień 3niedziela
22.04.2018
Bandżul
Gambia

Po południu opuszczamy Senegal i płyniemy do Bandżul, stolicy Gambii położonej u ujścia do Oceanu Atlantyckiego liczącej 1130 km rzeki Gambii. Możliwość uczestnictwa w wieczornym wędkowaniu. Na noc cumujemy w Bandżul.

--:----:--
dzień 4poniedziałek
23.04.2018
Bandżul
Gambia

Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy Gambii lub udział w wycieczce fakultatywnej do Bakau, miasteczka położonego ok. 16 km od Bandżul. Znajdujące się tutaj Kachikally Crocodile Pool - święte miejsce z ponad 100 krokodylami nilowymi, to jedna z większych atrakcji turystycznych Gambii.

--:----:--
dzień 4poniedziałek
23.04.2018
Wyspa Kunta Kinteh
Gambia

Po obiedzie rejs w górę rzeki i postój na Wyspie Kunta Kinteh, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer z lokalnym przewodnikiem, a następnie czas wolny na poznanie wyspy, która do 2011 roku nazywała się Wyspa James i stała się sławna dzięki powieści „Korzenie” Alexa Haleya. Późnym popołudniem rejs w kierunku Tendaba.

--:----:--
dzień 5wtorek
24.04.2018
Tendaba
Gambia

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej która rozpocznie się w Tendabie. Jest to niewielka wioska rybacka, w której mieszka ok. 600 osób, w większości muzułmanów. Stąd udamy się do Batelling, małej wioski przy wejściu do Parku Narodowego Kiang West. Jest to największy obszar chroniony w Gambii, który zamieszkuje ok. 290 gatunków ptaków, w tym 21 gatunków ptaków drapieżnych, wiele gatunków małp, oraz delfinów, manatów, lwów, guźców, krokodyli, hien i lampartów, które będziemy mogli podziwiać w trakcie naszego safari. Powrót do Tendaby otwartymi pick-upami. Po południu możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Bao Bolong Wetland Reserve.

--:----:--
dzień 6środa
25.04.2018
Kuntaur, Park Narodowy rzeki Gambia
Gambia

Wczesnym rankiem rejs w górę rzeki Gambia do miasta Kuntaur. Jest to najdalej wysunięty port w głąb lądu, gdzie mogą dotrzeć statki oceaniczne. Po obiedzie dla chętnych opcjonalny 3-godzinny rejs do Parku Narodowego Gambii, który obejmuje teren archipelagu Baboon Islands, składającego się z pięciu wysp. Rejs wokół wysp archipelagu i obserwacja żyjących tam zwierząt, m.in.: szympansy, koczkodany zielone, hipopotamy, krokodyle i liczne gatunki ptaków. Po powrocie do Kuntaur spotkamy się z grupa taneczną, która zaprezentuje rytuał Kankurang, ceremonię inicjacyjną, mającą na celu ochronę młodych mężczyzn przed czarami.

--:----:--
dzień 7czwartek
26.04.2018
Jangjanbureh
Gambia

Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub udział w wycieczce fakultatywnej do jednego z najstarszych miast Gambii Janjanbureh, dawniej Georgetown. Podczas spaceru zobaczymy rezydencję gubernatora, rynek i kościół metodystów. Następnie odwiedzimy wioskę Lamin Koto, w której Variety Cruises, przy wsparciu swoich klientów otworzyło w 2012 roku szkołę dla dzieci z Gambii. Następnie wizyta w niewielkiej miejscowości Wassu, w której znajdują się tajemnicze kamienne kręgi z VIII wieku n.e. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie muzeum poświęconemu kamiennym kręgom. Po południu rejs do Kaur, małe wioski rybackiej, w której będzie możliwość obserwacji jak żyją współcześni mieszkańcy Gambii. Wieczorem kolacja kapitańska.

--:----:--
dzień 8piątek
27.04.2018
Kaur
Gambia

Wcześnie rano opuścimy Kaur i popłyniemy w dół rzeki do Bandżul, gdzie dotrzemy około 16:00. Po drodze przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać delfiny. Następnie po załatwieniu wszystkich formalności popłyniemy z ujścia rzeki Gambia w górę Oceanu Atlantyckiego w stronę Dakaru. Wieczorem show muzyczny.

--:----:--
dzień 9sobota
28.04.2018
Dakar
Senegal

Po śniadaniu wyokrętowanie i transfer na lotnisko. Dla chętnych udział w wycieczce fakultatywnej na wyspę Isla de Gore, na której znajduje się m.in.: „dom niewolników” (La Maison des Escalaves), która zakończy się na lotnisku. Wieczorem wylot do Polski.

--:----:--
dzień 10niedziela
29.04.2018
Warszawa
Polska

Powrót do kraju i zakończenie imprezy.

--:----:--
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3553PLN
1USD: 3.6946PLN
1GBP: 4.9335PLN
1CAD: 2.8710PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina zewnętrzna z bulajem 10 395.00 9 395.00
Kabina zewnętrzna z oknem 11 895.00 10 895.00
Kabina jednoosobowa+30%
3 osoba dorosła w kabinie-15%
dziecko 7 - 10 lat jako 3 osoba w kabinie-40%
dziecko od 10 do 16 lat jako 3 osoba w kabinie25%
Opłaty portowew cenie
Bilet lotniczy (w PLN) ok. 3200

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

8-dniowy rejs statkiem M/Y Harmony G (7 noclegów) - zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; wyżywienie - 3 główne posiłki; powitalny koktajl i wieczór kapitański; napoje: kawa, herbata, woda mineralna niegazowana; używanie sprzętu do wędkowania i snorkelingu; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; transfery lotnisko - port - lotnisko; 1 nocleg ze śniadaniem przed rejsem w hotelu 3* w Dakarze; podatki, opłaty portowe i ubezpieczenie KL, NNW i bagażu; opiekę polskiego pilota podczas całej imprezy.

Cena nie zawiera:

kosztu biletu lotniczego; wycieczek fakultatywnych; dostępu do Internetu; wydatków osobistych; napiwków dla obsługi na statku; kosztu wymaganych wiz; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych.

Uwagi:

kabiny 1 i 3 osobowe są na zapytanie i sprzedawane tylko po potwierdzeniu; grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 10 osobach.

Bilet lotniczy

Powyższa cena dotyczy przelotu w klasie ekonomicznej i została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi Air France.

Przelot WARSZAWA - DAKARPrzelot DAKAR - WARSZAWA
Warszawa - Paryż: 12:45 - 15:10Dakar - Paryż: 22:45 - 06:10+1
Paryż - Dakar: 16:20 - 20:05Paryż - Warszawa: 09:40 - 11:55

Logo: Variety Cruises

Linia: Variety Cruises

Variety Cruises to grecki armator posiadający w swojej flocie 6 jachtów motorowych. Variety oferuje bogatą ofertę rejsów na bardzo ciekawych trasach, a klienci którzy raz popłyną jednym z jachtów, chętnie wracają na kolejne rejsy. Armator kładzie nacisk przede wszystkim na ciekawe miejsca, a także na wycieczki z lokalnymi przewodnikami, które organizowane są w małych grupach co bardzo podnosi ich jakość. Choć Variety słynie przede wszystkim z rejsów po Cykladach i Wybrzeżach Grecji, z powodzeniem wprowadził nowe kierunki rejsów takie jak ...

dowiedz się więcej »
M/Y Harmony G

Statek: M/Y Harmony G

M/Y Harmony G to luksusowy jacht motorowy stworzony na podobieństwo prywatnych jachtów, jakie możemy oglądać w najpiękniejszych portach świata. Luksusowe wnętrza z najnowoczesniejszym designem, przyciągają nawet najbardziej wymagających fanów niedużych jednostek. Goście na pokładzie mają do dyspozycji szereg udogodnień, takich jak telewizja satelitarna, internet, czy sprzęt wodny, z którego można swobodnie korzystać, kiedy jacht jest zakotwiczony.

dowiedz się więcej »